AHS/Menzies vertrouw op het geautomatiseerde ULD-opslagsysteem

Amman/Warburg, [20/01/2025] – Aviation Handling Services Jordan Ltd. (AHS) maakt gebruik van geavanceerde technologie van Lödige Industries in haar nieuw ontwikkelde vrachtterminal op de Queen Alia International Airport in Amman, Koninkrijk Jordanië. Als 's werelds toonaangevende leverancier van oplossingen voor luchtvrachtterminals, werd Lödige Industries gecontracteerd om de klant een geautomatiseerde oplossing te bieden voor het afhandelen van import- en exportzendingen van en naar het Koninkrijk Jordanië. Het project begon in februari 2022 en werd voltooid in juli 2024.

Lödige Industries ontwierp, produceerde en leverde een op maat gemaakt geautomatiseerd opslagsysteem met een capaciteit van 136 Unit Load Devices (ULD's). Dit omvat een Elevating Transfer Vehicle (ETV), de nieuwste in het Koninkrijk Jordanië, die zorgt voor betrouwbare, snelle en efficiënte opslag- en ophaalprocessen. De ETV wordt geleid op rails en transporteert met zijn lift de ULD's zowel verticaal als horizontaal tegelijkertijd. Een op maat gemaakt transportsysteem van aangedreven roldekken wordt gebruikt voor efficiënt en veilig transport tussen verschillende werkgebieden. Hier zorgen verhoogde werkstations (EWS) voor geoptimaliseerde processen tijdens opbouw en afbraak. Lödige Industries heeft de terminal ook uitgerust met een vrachtcontrolesysteem om te communiceren met het vrachtbeheersysteem van de klant, evenals extra mobiele terminalapparatuur, waaronder mobiele werkstations en mobiele werkstationverplaatsers (voorheen slave pallets en slave pallet movers).

Om soepele operaties voor AHS/Menzies te garanderen, biedt Lödige Industries onderhoudsondersteuning. De nieuwe terminal beslaat 8.000 vierkante meter en beschikt over een Very Narrow Aisle (VNA) stellingsysteem met 2.400 skidposities, geschikt voor het opslaan van een breed scala aan enkele zendingen en pallets van verschillende afmetingen en gewichten. Bovendien kan ongeveer 4.000 vierkante meter ruimte voor het magazijn aan de luchtzijde efficiënt worden gebruikt voor GSE en ULD, wat voldoende ruimte biedt voor vrachtverwerking. De verwerkingscapaciteit wordt verwacht te stijgen tot 60.000 ton per jaar. De faciliteit ondersteunt de regionale operaties van AHS/Menzies en het wereldwijde netwerk van Menzies.

“De volledig uitgeruste nieuwe vrachtterminal stelt AHS/Menzies in staat om zijn ULD-afhandeling grotendeels te automatiseren en zorgt voor een hoge doorvoer van vracht voor langdurige groei op de Queen Alia International Airport," zegt de heer Guy Walker, Managing Director van Lödige Systems Middle East. “Als toonaangevende leverancier konden we aan alle eisen van de klant voldoen, variërend van ontwerp en productie tot inbedrijfstelling en onderhoud vanuit één bron.”

"We streven naar een langetermijngroeiplan en hebben daarom gekozen voor een betrouwbaar en krachtig systeem van Lödige Industries om onze nieuwe vrachtterminal uit te rusten,” zegt de heer Dominique Ceulemans, Managing Director bij AHS Jordan. “Het hoge automatiseringsniveau stelt ons in staat om vracht snel, efficiënt en veilig af te handelen, waardoor we de hoogwaardige service kunnen bieden die we onze klanten willen bieden.”

Contact form
Downloads